Nasiona marihuany feminizowane – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć.

Jakie nasiona marihuany to nasiona feminizowane?

Wiele pojęć takich jak nasiona marihuany, uprawa marihuany czy też ogólnie marihuana należą do pojęć naprawdę pełnych zakamarków oraz niejasności. Oczywiście czym jest marihuana, to wiedzą wszyscy. Jednak to na przykład czym są nasiona feminizowane to już nie do końca jest takie wszystko jasne. Musimy sobie powiedzieć zgodnie, jasno i wyraźnie, że nasiona feminizowane mają naprawdę wiele zalet. Oczywiście porównując je z regularnymi nasionami. Wiadomo przecież, że nasiona regularne dają zarówno osobniki żeńskie oraz osobniki męskie. Ogrodnik może przecież wykiełkować tylko i wyłącznie kilka roślin. Dlaczego? A choćby dlatego, że nie ma tutaj męskich osobników, które należy usunąć. Nasiona feminizowane są pomocne szczególnie dla ogrodników, którzy uprawiają je na świeżym powietrzu. Rośliny, które są uprawiane z nasion tworzą zdecydowanie lepsze korzeniowe systemy, które są autostradą dla odżywczych substancji, enzymów oraz cukrów, które zmierzają ku zielonym częściom rośliny. Gdy jeszcze nie było ery nasion feminizowanych, to ogrodnik miał w zasadzie tylko dwa wyjścia. Mógł bowiem korzystać z klonów czy też kiełkował dużo więcej roślin, a z nich zostały wyeliminowane męskie osobniki.

Problemy z nasionami feminizowanymi

Gdy uprawiamy nasiona feminizowane, to można się spotkać tak naprawdę z wieloma problemami. Pierwszym problemem jest problem z hermafrodytycznymi osobnikami. Niektóre z hybryd oraz krzyżówek wykazują niewielki procent hermafrodytów. Należy je zdecydowanie obserwować bacznie pod tym właśnie kątem i je usunąć z ogrodu gdzie tylko się pojawią. Kolejne ograniczenie to fakt, że nie powinno się ich wykorzystywać do tworzenia nowych produkcji nasion oraz nowych odmian nasion. Jeśli chodzi o nasiona marihuany to jest ich naprawdę cała masa.

Nie stosujmy ich jako dawcy genów

W warunkach normalnych na pewno nie poleca się stosowania ich jako dawcy genów czy też już przy produkcji nasion nowych. Wyjątkiem są sytuacje, w których musimy zachować geny cenne, które dostępne są tylko i wyłącznie w formie żeńskich nasion.

Jak wytwarza się nasiona feminizowane?

Jeśli chodzi o nasiona feminizowane to wytwarzane są one na kilka sposobów. Do tego celu większość z producentów wykorzystuje tiosiarczan sodu. Za jego pomocą się indykuje wytwarzanie męskich kwiatów na krzakach żeńskich. W momencie gdy męskie kwiaty wytworzą pyłek, który w sobie nie ma absolutnie żadnych genów, to wszystkie otrzymane z danego krzaka nasiona należą do żeńskich osobników. Na pewno żeńskie rośliny mają tendencję większą do wytwarzania tak zwanych hermafrodytów. Cecha ta się nasiliła w czasie uprawy w zasadzie z pokolenia na pokolenie. Dlatego też rośliny z feminizowanych nasion powinny być stosowane tylko i wyłącznie do uprawy na samo palenie, a na pewno nie na produkcję nasion. Zasady te powinny być znane absolutnie wszystkim hodowcom. Pamiętajmy o tym doskonale.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/