Psycholog online – kiedy powinniśmy skorzystać z jego usług?

Mity dotyczące psychologa online

Psycholog online jest w dzisiejszych czasach jedną z możliwości, jeśli chodzi o samą pracę z danym terapeutą. Zdecydowanie większość osób ma w swoim domu stały dostęp do siebie. Dlatego też spotkanie ze specjalistą przy wykorzystaniu programu Skype stanowić może bardzo znaczące ułatwienie. A konkretnie w jakich przypadkach? Za moment dowiemy się o tym wszystkim nieco więcej.

Jednak jeśli chodzi o tę formę pomocy, to zdążyło już powstać wiele mitów. Wiele osób uważa, że przez komunikator nie można porozmawiać. Jest to nieprawda. Połączenie z wizją oraz w domowym zaciszu jest dla niektórych pacjentów naprawdę formą niesamowicie komfortową. Oczywiście kontakt bezpośredni z psychologiem jest naprawdę cenny, ale w skupieniu, jak i także w atmosferze intymności komunikator się staje narzędziem pracy pełnowartościowym dla obydwu stron.

Kolejny mit mówi o tym, że połączenie będzie często zrywane. Jest to kolejny mit. Warto pamiętać o tym, że psycholog online doradzi nam, w jakim warunkach ta sesja się będzie mogła odbyć. Warunkiem na pewno będzie stałe internetowe łącze, najlepiej w warunkach sprawdzonych. Dzięki temu zyskamy pewność, że nic nam nie zakłóci internetowego połączenia.

A czy przez Skype możemy nawiązać prawdziwą relację? Jak najbardziej tak. Relacja, jaką psycholog online buduje ze swoim pacjentem będzie opierała się dokładnie na tych samych zasadach, co właśnie w gabinecie. Liczy się dialog oraz także wzajemna chęć pracy.

Psychoterapia online – świetne rozwiązanie

Na pewno jest to świetne rozwiązanie w czasach izolacji. Chyba po raz pierwszy w takim szerokim spektrum dosięga nas w ogóle sytuacja, gdy zostaliśmy poddani jako społeczeństwo kwarantannie z racji koronawirusa. Musimy jednak pamiętać, że izolacja bywa dla różnych osób przymusowa, które przebywają w szpitalach, na zamkniętych oddziałach oraz  w innych miejscach, z których nie mogą się z różnych przyczyn wydostać, także z uwagi na powód dosyć słabej psychicznej kondycji. Wówczas wizyta u psychologa online staje się pomocą nieocenioną.

Jest to także pomoc nieoceniona w sytuacji, gdy pacjent musi niespodziewanie wyjechać za granicą na jakiś dłuższy czas lub też zmienia dosyć często miejsce zamieszkania. Wówczas psychoterapia online jest jedynym sposobem na kontynuowanie terapeutycznego procesu. Musimy mieć na uwadze, że przerwanie gwałtowne terapii lub też zmiana terapeuty możne wpłynąć źle na pacjenta. Psycholog internetowy jest szansą na kontynuowanie leczenia pomimo okoliczności zaistniałych.

Musimy pamiętać także, że nie każdy ma w ogóle możliwość zjawienia się raz w tygodniu w gabinecie, o tej samej porze oraz w tym samym miejscu. Dla terapii oczywiście są to najlepsze warunki, ale są przecież osoby, które są stal w rozjazdach, a zawodowe życie nie pozwala im na przyjazd do gabinetu. Psychoterapia online będzie w tym przypadku niezmiernie cenna. Szczególnie dla osób, którzy potrzebują wsparcia stałego.

 

Zdrowie

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Co to jest amoniak?
Next reading
Skutecznie oczyszczenie od eveline cosmetics